https://pgen.pl/assets/cache/cdfba478b34ad1962fa6d3ff98586102_750_319_optim.jpg
Historyczna gala boksu na PGE Narodowym!

Wielkie nazwiska z pierwszych stron gazet. Niekonwencjonalne wymiany ciosów. Widowiskowe zwroty akcji. Olbrzymie emocje i szczytny cel – tak zapowiada się Gala Boksu „Białych kołnierzyków” Biznes Boxing Polska, która już 22 kwietnia odbędzie się na PGE Narodowym. Zysk z wydarzenia zasili konto fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W stadionowej gali udział potwierdzili artyści, aktorzy, biznesmeni i politycy.

W 2012 roku Kanadyjczycy żyli walką bokserską Justina Tredeau, obecnego premiera kraju klonowego liścia z senatorem Patrickiem Brazeau. Rok temu Amerykanie oklaskiwali legendę boksu Evandera Holyfielda, który stanął miedzy linami z byłym kandydatem na prezydenta USA Mittem Romneyem. Tę czwórkę łączą: miłość do sportu, olbrzymie serce do walki i chęć niesienia pomocy innym. Gale boksu białych kołnierzyków podbijają cały świat. Każdej walce towarzyszy zbiórka pieniędzy na cel charytatywny.

Charytatywne pięściarstwo wkracza również do Polski. Już 22 kwietnia o godz. 19.30 na PGE Narodowym w Warszawie rozpocznie się największa gala boksu białych kołnierzyków w naszym kraju. Galę Biznes Boxing Polska na żywo będzie mogło obejrzeć nawet 500 osób. Na pełnowymiarowym ringu ustawionym w stadionowym Biznes Klubie zobaczymy między innymi wiceministra sportu i turystki Jarosława Stawiarskiego, aktora Wojciecha Zielińskiego, rapera JWP Pawła Łajzola oraz dziennikarzy, prezesów firm i maklerów. W jednej z walk rękawice skrzyżują Tomasz Jachimek, znany konferansjer oraz Michał Pol, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. Łącznie zawodnicy stoczą sześć trzyrundowych walk. Każda runda trwa dwie minuty.

- Na PGE Narodowym obok piłkarzy gościliśmy siatkarzy, lekkoatletów, kierowców rajdowych, a nawet windsurferów. W kwietniu po raz pierwszy poznamy smak pięściarskiej rywalizacji. Gala Boksu Białych Kołnierzyków to jednak nie tylko sport i emocje. To przede wszystkim niesienie pomocy. Jestem niezwykle dumny z faktu, że możemy być współorganizatorem wydarzenia, którego cel jest tak szczytny. Każda wydana złotówka, każdy kupiony bilet i każdy wykupiony stolik pomagają w ratowaniu życia podopiecznych fundacji Ewy Błaszyczk „Akogo?” – podkreśla Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” powstała w 2002 roku. Jej celem jest niesienie pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Trzy lata temu fundacja wybudowała Klinikę „Budzik”. Od tego czasu ze śpiączki wybudzono 26 dzieci. Konto fundacji zostanie zasilone nie tylko pieniędzmi pochodzącymi ze sprzedaży biletów. Podczas gali odbędzie się wyjątkowa aukcja. Do wylicytowania będzie między innymi koszulka Roberta Lewandowskiego, dzień z żużlową reprezentacją Polski oraz ekskluzywna kolacja w towarzystwie rapera Vienia. W ubiegłym roku podczas Gali Biznes Boxing Polska w Poznaniu zebrano blisko 120 000 zł.

Bokserzy amatorzy nie przystępują do rywalizacji z marszu. Obecnie są na półmetku ośmiotygodniowych przygotowań do gali. Trenują dwa razy w tygodniu pod okiem Pawła Skrzecza, medalisty Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz jego syna Sebastiana Skrzecza.

Galę Boksu Białych Kołnierzyków na PGE Narodowym poprowadzi dziennikarz Michał Olszański. Bilety są już w sprzedaży! Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem e-mail: kontakt@biznesboxingpolska.com. Organizatorami wydarzenia są PGE Narodowy oraz Biznes Boxing Polska.Zapraszamy
na trening otwarty

Otwarty trening dla mediów z udziałem "Białych Kołnierzyków" odbędzie się w środę 23 marca 2016 roku o godzinie 20.30 w Akademii Walki mieszczącej się przy ulicy Kinowej 19.
RSVP na trening: natalia.klapa@2012plus.pl

Materiały do pobrania:
Zdjęcia z konferencji prasowej (źródło zdjęć: Darek Golik/PGE Narodowy)

Kontakt dla mediów:
Monika Borzdyńska
Dyrektor ds. Promocji i Komunikacji
Rzecznik prasowy
tel. 785 557 045
e-mail: monika.borzdynska@2012plus.pl