https://pgen.pl/assets/cache/0507c5a74320640d7beeb06a4d8c937c_750_319_optim.jpg
Jak szpital tymczasowy wpłynie na działanie PGE Narodowego?

Decyzją Wojewody Mazowieckiego szpital tymczasowy na PGE Narodowym zostanie ponownie uruchomiony. Operator stadionu ustala szczegóły ponownego rozruchu z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie.

Po zamrożeniu działania szpitala w maju tego roku, na stadionie pozostała większość infrastruktury. Dzięki temu w możliwe jest szybkie ponowne przywrócenie funkcjonowania placówki tymczasowej.

— Tak jak zapowiadaliśmy w maju podczas operacji "zamrażania" przestrzeni szpitala, cała infrastruktura znajduje się na stadionie i jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie ponownie udostępnić szpital tymczasowy medykom CSK MSWiA — mówi Michał Proszowski, rzecznik prasowy PGE Narodowego.

Co istotne, powierzchnie zaadaptowane na potrzeby szpitala znajdują się tylko we wschodniej części areny. Dlatego też w trakcie poprzedniej fali bez przeszkód funkcjonowały pozostałe przestrzenie biurowe i sale biznesowe w częściach zachodniej, północnej i południowej. 

Łączna powierzchnia PGE Narodowego to 204 000 mkw. Wewnątrz obiektu jest 12 niezależnych klatek schodowych, do których można się dostać 11 bramami. Modułowa budowa stadionu umożliwia bezpieczne funkcjonowanie każdej części obiektu bez wpływu na pozostałe. Poszczególne części są obsługiwane przez oddzielne centrale wentylacyjne, posiadają też inne drogi dojścia. 

To wszystko sprawia, że tak jak przy poprzedniej fali, stadion będzie w stanie cały czas pełnić inne funkcje w sposób bezpieczny. Dostępne będą zarówno przestrzenie biurowe, jak i loże biznesowe czy biznes klub. Wszystkie te miejsca będą mogły być wykorzystywane zgodnie z obowiązującymi wytycznymi epidemicznymi.

Również po ustaniu kolejnej fali pandemii, gdy szpital tymczasowy nie będzie już potrzebny, będziemy w stanie szybko zakończyć jego działanie i w zaledwie kilka dni przygotować stadion do organizacji wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok.

Link skrócony: pgenarodowy.pl/5557-cf776