https://pgen.pl/assets/cache/5a20ae5dcc76c1996736d88e6fc197d7_750_319_optim.jpg
Największa arena wielofunkcyjna w Polsce świętuje swoje 10. urodziny!

Ponad 15 milionów gości oraz tytuł najlepiej zarządzanej i najbardziej rozpoznawalnej areny wielofunkcyjnej w Polsce. PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego w tym roku świętuje swoje 10. urodziny. Jak wskazuje Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu operatora areny, stadion w czasie tej dekady dał się poznać jako dynamicznie zmieniający się obiekt, który odgrywa szczególną rolę w życiu Polaków.

Dom Reprezentacji Polski, jak nazywany jest PGE Narodowy, został oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012 roku. Wydarzeniu towarzyszył koncert "Oto jestem" z udziałem największych polskich gwiazd. Arenę wybudowano z myślą o mistrzostwach Europy 2012, jednak wciąż pozostaje ona wzorem nowoczesnego obiektu, który umożliwia organizację największych i najbardziej spektakularnych wydarzeń na terenie kraju. 

- W czasie tej dekady PGE Narodowy dał się poznać jako dynamicznie zmieniająca się arena, która odgrywa szczególną rolę w życiu Polaków. Stworzyliśmy najlepszą na rynku ofertę w zakresie wydarzeń sportowych i rozrywkowych oraz atrakcyjną ofertę B2B. Otworzyliśmy również nową linię przychodową w związku z rozpoczęciem świadczenia przez naszą spółkę usług cateringowych. Podejmowane przez nas działania umożliwiły przygotowanie murawy tak, aby spełniała ona najwyższe standardy międzynarodowych meczów piłkarskich - mówił Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego. 

- To było intensywne 10 lat, na przestrzeni których PGE Narodowy był areną zmagań piłkarskich, siatkarskich, żużlowych czy windsurfingowych. Stadion gościł największe światowe gwiazdy: od The Rolling Stones po Eda Sheerana i najważniejsze międzynarodowe konferencje w tym Konferencję Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu czy Szczyt NATO. Podpisaliśmy największą w Polsce umowę sponsoringową  w zakresie obiektów sportowych. Od 6 lat naszym partnerem tytularnym jest PGE Polska Grupa Energetyczna - mówiła Monika Borzdyńska, Członek Zarządu operatora PGE Narodowego.

Jednym z najważniejszych wydarzeń minionego roku było nadanie PGE Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego. - Niezwykle ważne jest dla nas popularyzowanie etosu, który Kazimierz Górski reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym. Już w 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii legendarnego trenera. Jesteśmy dumni z tego, że stadion już na stałe został połączony z legendą polskiej piłki nożnej - podkreślała Monika Borzdyńska.PGE Narodowy w ciągu ostatnich 10 lat przechodził liczne metamorfozy. Jednego dnia był Biało-Czerwoną Twierdzą, a kolejnego odnotowywał rekordy frekwencji m.in. podczas Pikniku Naukowego w 2015 roku, na którym pojawiło się ponad 150 tysięcy gości. Jedno pozostaje jednak niezmienne. To tutaj od 10 lat bije serce aktywnej Polski. To miejsce największych sukcesów sportowych. Anita Włodarczyk w 2016 roku ustanowiła na PGE Narodowym rekord świata w rzucie młotem podczas LOTTO 7. Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Robert Lewandowski strzelił do tej pory na stadionie aż 27 goli i wraz z reprezentacją awansował tutaj na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata. Jak przyznają sami piłkarze - traktują to miejsce jak swój dom, w którym osiągają największe sukcesy, jak na przykład historyczne zwycięstwo 2:0 w meczu z Niemcami w 2014 roku.  

Obchody 10. urodzin areny

Z okazji 10. urodzin PGE Narodowego, operator stadionu zaplanował szereg atrakcji dla gości stadionu. Polacy wspólnie będą mogli celebrować 10. urodziny największej areny wielofunkcyjnej w kraju podczas dedykowanych wydarzeń zarówno o charakterze sportowym, jak i artystycznym. Przestrzenie stadionu zostały wzbogacone o dedykowane elementy, które przedstawiają historię obiektu oraz prezentują najważniejsze wydarzenia, które odbyły się na arenie w ciągu tej dekady. Będą one nową atrakcją dla wszystkich odwiedzających arenę. 

- W ramach obchodów jubileuszu obiektu planujemy zorganizować dwa wydarzenia – sportowe oraz artystyczne, podczas których wspólnie będziemy mogli celebrować 10. urodziny PGE Narodowego, jednego z symboli naszego kraju. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł podać ich daty. Jeżeli tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, w 2022 roku na płycie PGE Narodowego wystąpią również największe gwiazdy światowego formatu: Guns N’ Roses, Iron Maiden, Coldplay czy Andrea Bocelli. W maju wszyscy fani czarnego sportu znów będą mogli oglądać zmagania sportowców w ramach indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. W czerwcu reprezentacja Polski powróci do swojego domu. Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Belgii w ramach rozgrywek Ligi Narodów - poinformował Włodzimierz Dola.

- Z okazji jubileuszu 10-lecia areny stworzyliśmy również okazjonalny logotyp, który podkreśla najważniejsze przymioty PGE Narodowego: doświadczenie, jakość, innowacyjność i narodowy charakter - dodała Monika Borzdyńska.

PGE Narodowy to miejsce najważniejszych wydarzeń, spotkań i dialogu wyjątkowych ludzi. To właśnie fani oraz kibice budują atmosferę i historię tego obiektu. Ich emocje są niesamowite: radość, ekscytacja, euforia i z drugiej strony smutek, żal, gorycz porażki. PGE Narodowy łączy wszystkich Polaków i nie ma znaczenia, czy jednoczy ich podczas meczów piłki nożnej, koncertów czy wydarzeń biznesowych.