https://pgen.pl/assets/cache/5924cafec473b48f3198db5af3471a9f_750_319_optim.jpg
PGE Narodowy: Oto jestem 7 lat

Ponad 10 milionów gości, cztery tysiące wydarzeń sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i biznesowych oraz setki bezpłatnych imprez społecznych. Tytuł jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w kraju i opinia najlepiej zarządzanej areny wielofunkcyjnej w Polsce, która od lat przynosi zysk - to bilans siedmiu lat funkcjonowania warszawskiego obiektu wybudowanego z myślą o mistrzostwach Euro 2012.

We wtorek, 29 stycznia, PGE Narodowy będzie obchodził siódme urodziny.

Biało-Czerwona Twierdza, jak nazywany jest PGE Narodowy po serii spektakularnych zwycięstw piłkarskiej Reprezentacji Polski, została oficjalnie otwarta 29 stycznia 2012 roku. Wydarzeniu towarzyszył koncert "Oto jestem" z udziałem największych polskich gwiazd.

Na przestrzeni siedmiu lat PGE Narodowy był areną zmagań piłkarskich, siatkarskich, żużlowych, windsurfingowych, futbolu amerykańskiego i wyścigów samochodowych. Gościł największe światowe gwiazdy -  od Rolling Stones po Beyonce i najważniejsze międzynarodowe konferencje w tym COP-19, EBOR i Szczyt NATO. To jednocześnie prężnie działające centrum biznesu. W Centrum Konferencyjnym, Biznes Klubie, Galerii czy lożach biznesowych praktycznie przez 365 dni w roku odbywają się setki wydarzeń różnej rangi.

PGE Narodowy przechodzi liczne metamorfozy. Jednego dnia jest Biało Czerwoną Twierdzą, a kolejnego padają tutaj rekordy frekwencji np. podczas Warszawskich Targów Książki czy Pikniku Naukowego. Ale jedno jest niezmienne. To tutaj od 7 lat tętni serce aktywnej Polski.

— PGE Narodowy tętni życiem przez cały rok —  podkreśla Alicja Omięcka, Prezes Pl.2012+, operatora PGE Narodowego. — Zostając prezesem spółki zarządzającej obiektem stanęłam na czele zespołu odpowiedzialnego za produkcję najciekawszych wydarzeń w naszym kraju.  Założyłam, że skoro mój zespół tak dobrze radzi sobie z realizacją operacji stadionowych na rzecz naszych partnerów, to świetnie poradzi sobie także w roli organizatora własnych wydarzeń. Nie myliłam się. Po sukcesie jakim była samodzielna organizacja ubiegłorocznej Narodowej Strefy Kibica, którą odwiedziło 40 tysięcy gości, jednym z moich tegorocznych celów jest właśnie organizacja własnych formatów imprez — dodaje Prezes Omięcka.PGE Narodowy jest uznawany za jedną z najlepiej zarządzanych aren wielofunkcyjnych, która od lat przynosi zysk. Działalność obiektu opiera się na strategii utrzymania właściwego balansu pomiędzy wszystkimi obszarami, które przynoszą zysk.

— Zabiegamy o zysk, aby utrzymać stadion i inwestować w nowe przedsięwzięcia, ale mocno realizujemy też naszą statutową misję dzielenia się potencjałem PGE Narodowego. Chcemy, aby każdy był uczestnikiem naszego życia stadionowego i stąd bezpłatne wydarzenia CSR, które przez cały rok są dostępne w naszej ofercie. Są to projekty edukacyjne, sportowe, warsztaty rolkowe czyli te inicjatywy, których ideą jest propagowanie zdrowego stylu życia czy edukacji. Ogromną popularnością cieszą się biegi organizowane co roku razem z New Balance i Radiem Eska; bal, na który zapraszamy warszawskich seniorów, czy Giełda mocy, wydarzenie wspierające zawodową aktywizację osób niepełnosprawnych. PGE Narodowy jest miejscem przyjaznym rodzinom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym, seniorom i dlatego stawiamy na projekty, które budują okołostadionową więź i podkreślają rodzinny charakter naszego obiektu — podkreśla Prezes Omięcka. 

Dzięki silnym partnerstwom, ze sponsorem tytularnym Polską Grupą Energetyczną na czele, PGE Narodowy może wciąż rozszerzać swoją ofertę. 

W 2019 roku nie zabraknie piłkarskich emocji podczas meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2020. Reprezentacja Polski zmierzy się z Łotwą (24.03), Izraelem (10.06), Austrią (09.09), Macedonią (13.10) i Słowenią (19.11). 2 maja, jak co roku, odbędzie się także Finał Pucharu Polski. 18 maja, podczas turnieju 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland, na PGE Narodowym znowu spotkają się najlepsi zawodnicy żużlowi.  W maju odbędą się również Piknik Naukowy (11.05) i Warszawskie Targi Książki (23-26.05). Lato upłynie pod znakiem koncertów największych światowych gwiazd: Phila Collinsa (26.06), Bon Jovi (12.07), Pink (20.07) i Metallici (21.08). We wrześniu rusza kolejna edycja Roztańczonego PGE Narodowego (21.09), który wypełni arenę muzyką rozrywkową.

Co o tym sądzisz?